Virágkötő OKJ – Vizsga

A virágkötő felnőttképzés a kemény munka után végül erre a pontra is elérkezett. 2019.10.07. napján sor került a megmérettetésre, mely alkalommal a résztvevők bemutathatták megszerzett tudásukat szakemberek előtt.

A vizsga délelőtt 10:00-kor kezdődött és a következő menetrend szerint zajlott le: A vizsgáztató elnök rövid beszédével és tájékoztatásával megnyitotta az eseményt, majd a vizsga apparátusa előkészítette az első panelt, amely a növényfelismerés volt. A vizsgázók feladata a kivetített növények és virágok felismerése, nevük pontos leírása magyarul és latin nyelven. Ez a szegmens negyven percet vett igénybe és teljes időtartama alatt végig figyelemmel tartották a vizsgázókat. A növényfelismerés után öt perc szünet következett, amely időt kihasználva előkészítették a vizsga további részeit. A húsz résztvevőt két csoportra osztották, az egyik csoportot a gyakorlati vizsga várta, a másik pedig a szóbeli vizsgán bizonyíthatták be szakértelmüket. A gyakorlati részén, minden vizsgázó tételt húzott, majd előkészítették a munkaterepet és megkapták eszközeiket. 11:05-kor megkezdték megalkotni húzott tételeiket, amire egy óra állt rendelkezésükre. A virágokat és eszközöket a résztvevők oktatója biztosította, valamint jelen volt az egész gyakorlati vizsga ideje alatt, a felmerülő kérdések és problémák megoldása céljából. A munka fegyelmezetten és szakszerűen folyt, kisebb nagyobb bizonytalanságokkal, amely az izgatottság számlájára írható. Mindeközben a szóbeli részen is megkezdődött a számonkérés. Névsor szerint haladva az első három vizsgázó mehetett be a vizsgaterembe, ahol szintén kihúzták tételeiket, majd időt kaptak azoknak kidolgozására. A vizsgáztató szerepét az elnök töltötte be, két másik kollégájával egyetemben. Miután mindkét csoport végzett, cseréltek, így tartott a virágkötő vizsga 16:00-ig. A vizsga apparátus miután minden eredményt adminisztráltak, rögzítették a sikeres vizsgázókat a nyilvántartásba és kiállították okleveleiket a helyszínen. Az okleveleket 17.00-kor vették át a frissen végzett virágkötők.

A vizsga kiváló próbatétele volt az elmúlt pár nehéz hónapnak és ezt a megmérettetést a képzésben résztevők szép eredményei teszik sikeressé. A szakképesítés mellett együtt egy összetartó közösséget is sikerült kialakítaniuk, így a jövőben akár szakmailag, akár az élet más területén is számíthatnak segítségre. Az „Új Esély” projekt egy sikeres felnőttképzést zárt, amelyből minden résztvevő tanulhatott és nyert valamit, mind a képzés hallgatói, mind a tanárok és oktatók, mind a szervezők.